DOMINANTNI KANAĐANI: Letonija zaprijetila u prvoj četvrtini pa dobila odgovor od kanadskih NBA zvijezda

Košarkaši Kanade savladali su danas Letoniju rezultatom 101:75 u borbi za prvo mjesto u grupi između ove dvije selekcije.

Imali su Letonci prednost tokom prve četvrtine koja je iznosila su bolje otvorili utakmicu i posle uvodnih 10 minuta igre imali su dvocifrenu prednost.

Ipak, Kanada je reagovala brzo i drugu dionicu slavila rezultatom 30:19, a zatim nastavila u istom ritmu i upisala ubjedljivu pobedu.

Najefikasniji u reprezentaciji Kanade bio je Šaj Gildžes-Aleksander koji je ubacio 27 poena, uz po šest skokova i asistencija, Beret je dodao 22, dok je Keli Olinik utakmicu završio sa 15 poena.

Kod Letonaca je Andrejs Gražulis imao 16 poena, Rodions Kuruks je dodao 14, uz 10 skokova i četiri asistencije, dok je Arturs Žagars imao 11 poena.

Plasman u narednu fazu obezbijedile su obje selekcije, a najveće iznenađenje je eliminacija Francuske koja je porazom od Letonije izgubila šanse za plasman dalje.

U narednoj fazi Kanada i Letonija će igrati protiv Brazila i Španije.