LETONIJA JE HIT! Debitan obezbijedio plasman u četvrtfinale Mundobasketa, da li šampion pakuje kofere?

Košarkaška reprezentacija Letonije najprijatnije je iznenađenje ovogodišnjeg Mundobasketa! Nakon eliminicaje vicešampiona Evrope, Francuske iz “grupe smrte” u kojoj su bili još Liban i Kanada, ova baltička država je nastavila da oduševljava pa je u noformiranoj grupi sa Kanadom, Španijom i Brazilom nakon pobjede nad aktuelnim šampionom danas savladala i Brazilom rezultatom 104:84.

Imala je Letonija prednost od 45:42 na poluvremenu, a meč je riješen u trečoj četvrtini u kojoj smo vidjeli šuterski doktorat ove baltičke države, a posle ove dionice rezultat na semaforu je stajao na 81:63.

U nastavku je Letona na krilima Grazulisa, Zagarsa, Davisa Bertansa stigla do ubjedljive prednosti koja je u nekim trenucima iznosila i plus 25 (100:75).

Uz pobjede nad Fancuskom, Španijom, Libanom, Brazilom, jedini poraz Letonci su zabilježili protiv Kanade koja danas ima priliku da eliminiše aktuelnog šampiona, Španiju u meču za plasman u četvrtfinale Mundobasketa.

Ta utakmica će zatvoriti današnji program, a početak je zakazan za 15 sati i 30 minuta.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Grazulis sa 24, Zagars je dodao 17, Davis Bertans 14, Kurucs 12, a dvocifren je bio i Smits sa 10 poena.

Apsolutni hit Mundobasketa je na debitanskom nastupu obezbijedio plasman u četvrtfinale Mundobasketa!