PRVI PORAZ BOSTONA: Minesota slavila nakon velike drame i produžetka

Minesota Timbervulvsi su u svom ‘Target centru’ nanijeli prvi ovosezonski poraz Boston Seltiksima rezultatom 114:109 poslije produžetka.

Tokom prvog poluvremena na parketu ‘Target centra’ vodila se veoma izjednačena borba dvije odlične franšize. Nakon 24 minuta košarke gosti su imali prednost rezultatom 52:55.

Nakon pauze ekipa Minesote zaigrala je mnogo bolje, prije svega u odbrani, gdje su u trećem kvartalu dozvolili svega 19 poena veoma napadački potentnoj ekipi Seltiksa i pred posljednjih 12 minuta imali su prednost, bilo je 79:74.

Činilo se da će sve biti gotovo u regularnom dijelu, obzirom da su Timbervulvsi imali +4 na tri minuta prije kraja. Ipak, žilavi Boston je serijom od 7:0 preokrenuo, da bi konačnih 101:101 trojkom postavio Džejden MekDanijels iz redova domaćina, na nešto manje od dva minuta prije kraja.

Furiozno su dodatnih pet minuta otvorili domaći, koji su preko Entonija Edvardsa i njegovih osam uzastopnih poena, uz trojku Majka Konlija poveli sa 112:105. Boston se do kraja nije oporavio od te serije i na kraju su upisali prvi poraz u sezoni rezultatom 114:109.

Entoni Edvards bio je centralna figura utakmice i defnitivno junak pobjede sa 38 poena, devet skokova i sedam asistencija. Pratio ga je Mekdanijels sa 20 poena, dok su po 14 ubacili Naz Rid i Rudi Gober.

Džejson Tejtum je sa 32 poena bio najefikasniji u gostujućem sastavu. Pratio ga je Džejlen Braun sa 26 poena, kao i Kristaps Porzingis sa 20. Dabl-dabl upisao je Džru Holidej sa 12 poena i 11 skokova, uz šest asistencija.

Minesota će u narednom kolu nastaviti seriju domaćih utakmica, dočekaće Pelikanse, dok će Seltiksi imati još jedno teško gostovanje, ekipi Filadelfije.