VUČEVIĆ SKROMAN U POBJEDI ČIKAGA: Pelikansi bez ideje u 'Junajted Centru'

Košarkaši Čikago Bulsa su na svom parketu savladali ekipu Nju Orleans Pelikansa rezultatom 124:118.

Veoma uzbudljiv meč viđen je u ‘Junajted Centru’ gdje su Čikago Bulsi ugostili Nju Orleans Pelikanse. Uvodna dionica pripala je domaćem sastavu, da bi doživjeli potpuni potop u drugom kvartalu, poslije kojeg su gosti na poluvremenu vodili sa 53:61.

Čikago je mnogo bolje započeo drugo poluvrijeme i u trećoj dionici u potpunosti nadigrao izabranike Vilija Grina za preokret i vođstvo rezultatom 89:82 pred posljednjih 12 minuta.

Četvrta četvrtina više je ličila na ‘Ol star’ utakmicu, nego na meč regularnog dijela šampionata. Obije ekipe igrale su spuštenih gardova, što je na kraju više odgovaralo Čikago Bulsima koji su slavili rezultatom 124:118.

Kobi Vajt je bio prva violina čete Bilija Donovana i meč je završio sa 31 poenom, devet skokova i šest asistencija. DeMar DeRozan je upisao dabl-dabl sa 24 poena i 10 asistencija, dok je naš Nikola Vučević bio skroman sa svega šest poena, uz sedam skokova i četiri asistencije.

Zajon Vilijamson je sa 27 poena bio najefikasniji u redovima Nju Orleansa. Pratio ga je Brendon Ingram sa 23 poena, dok je Jonas Valančiunas zabilježio dabl-dabl sa 15 poena i 10 skokova.