FILADELFIJA SE IGRALA SA PORTLANDOM: Brutalna partija Džoela Embida (VIDEO)

Košarkaši Filadelfije seventisiksersa savladali su Portalnd trejlblejzerse rezultatom 126:98, a nerješiva enigma za gostujuću ekipu bio je Džoel Embid.

Portalnd je pružio jak otpor u prvom poluvremenu nakon zakucavanja Grenta iz kontre na četiri minuta do kraja imala i šest poena prednosti (55:49) ali je Filadelfija na pogon Džoela Embida i raspoloženog Tajriza Meksija stigla do prednosti na poluvremenu 66:60.

U drugom dijelu kao da je postojala samo domaća ekipa koja stiže do ubjedljive pobjede a dvojcu iz prvog poluvremenu u poenterskom učinku pridružio se i Tobajas Heris.

Brutalnu partiju prošlogodišnji MVP lige, Džoel Embid zaokružio je sa 35 poena, 15 skokova, sedam asistencija i čak šest blokada.

Tajriz Meksi ga je pratio sa 26, dok je Heris postigao dva poena manje.

Na drugoj strani istakli su se Šedon Šarp sa 20 poena, Brogdon sa 18, Grent sa 17, dok su po 12 poena postigli Voker i Kamara.

Portland je tako nastavio sa porazima, a nakon odlaska Demijana Lilarda teško je očekivati bolji učinak od njih ove sezone.