VORIORSI SLAVE TOMSONA: Kingsi ne mogu bez Foksa

Ekipa Golden Stejt Voriorsa u veoma uzbudljivoj završnici, savladala je Sakramento Kingse u svom ‘Čejs centru’ rezultatom 102:101.

Kada se sastaju Voriorsi i Kingsi, jedno je sigurno – uzbudljiva završnica neće izostati.

Tako je bilo i ovoga puta u ‘Čejs centru’. Na poluvremenu domaći su imali pola koša prednosti, da bi u trećoj dionici Sakramento vrhunskom odbranom stigao do preokreta i vođstva 74:79 pred posljednjih 12 minuta.

Prednost su čuvali sve do minut prije kraja, kada su Gari Pejton i Stef Kari preokrenuli na 100:99. Na 16 sekundi prije kraja za novo vođstvo ‘kraljeva’ pogodio je Domantas Sabonis, da bi u posljednjem napadu na meču pobjedu Voriorsima donio Klej Tomson i postavio konačnih 102:101.

Stef Kari je sa 21 poenom bio najefikasniji u domaćem sastavu. Pratio ga je Dario Šarić sa 15 poena i šest skokova, dok su Endrju Vigins i junak pobjede Klej Tomson ubacili po 14 poena.

Domantas Sabonis bio je na pragu tripl-dabla sa 23 poena, 11 skokova i osam asistencija. Pratio ga je Malik Monk sa 16 poena, dok je Harison Barns dodao 14 poena.

U narednom kolu Golden Stejt će gostovati u ‘PejKom centru’ ekipi Oklahome, dok će Sakramento tražiti trijumf na gostovanju Hjustonu.