JOKIĆEV TRIPL-DABL PONOVO NEDOVOLJAN: Orlando vezao pet trijumfa

Košarkaši Denver Nagetsa, predvođeni sjajnim Nikolom Jokićem, poraženi su u ‘Emvej Centru’ od Orlanda rezultatom 124:119.

Nakon što je protiv Detroit Pistonsa isključen već u prvom poluvremenu, srpski centar vratio se na prepoznatljiv kolosjek i upisao svoj 111. tripl-dabl učinak u NBA ligi.

Jokićevih 30 poena, 13 skokova i 12 asistencija nijesu pomogli Nagetsima da dođu do trijumfa na gostovanju Orlandu, koji je na kraju slavio sa 124:119 u dramatičnoj završnici.

Ponovo će se pričati o spornim odlukama na štetu Jokića i Denvera, a da su arbitri uzeli na zub najboljeg košarkaša današnjice najbolje govori detalj koji se desio na četiri minuta prije kraja utakmice.

Kod rezultata 108:108 čak trojica košarkaša Orlanda okružila su Jokića i nijesu mu dozvolili da poentira. Entoni Kol ga je u jednom trenutku ‘zajahao’ i oborio na zemlju, da bi Nikola u nastavku reagovao nesportski i pokušao rukama da zaustavi Sagsa, koji mu nije ostao dužan.

Pitanje pobjednika riješeno je u finišu utakmice, kada je poslije 108:108 krenula rezultatska klackalica koju je, na kraju, dobio Orlando, sa linije penala.

Majkl Porter Džunior je bio drugi najbolji strijelac Denvera sa 25 poena. Gordon je upisao dabl-dabl sa 15 poena i 10 skokova, dok je Redži Džekson dodao 14 poena i devet asistencija.

Kod Medžika 27 poena ubacio je Franc Vagner, Paolo Bankero se zaustavio na 23, Entoni Kol stigao je do 20, a po 12 su ubacili Džo Ingls i Moric Vagner.