MEMFIS I DALJE NE ZNA ZA TRIJUMF: Džezeri raspucani u Solt Lejk Sitiju

Ekipa Memfis Grizlisa ne zna za trijumf ni poslije pet odigranih mečeva. Novi ‘dželat’ bila je ekipa Jute, koja je slavila sa 133:109.

Izabranici Tejlora Dženkinsa doputovali su u Solt Lejk Siti nakon četiri vezana poraza u prva četiri kola. Nakon prve četvrtine bilo je jasno da ih i na ovom gostovanju čeka košmarno veče, obzirom da su imali ozbiljan zaostatak poslije 12 minuta igre, bilo je 42:19 za Jutu.

Do odlaska na odmor, Džezeri su bili još ubjedljiviji i više-manje riješili pitanje pobjednika već nakon dvije dionice. Rezultat na poluvremenu bio je 79:46.

Pokušali su gosti da se vrate u trećem kvartalu, ali sve što su uspjeli je da smanje zaostatak na 104:79. U posljednjoj dionici igrala se egal košarka i konačan rezultat bio je 133:109.

Kolin Sekston je sa 23 poena, šest asistencija i tri skoka bio najbolji u redovima Jute. Pratio ga je Klarkson sa 20 poena, dok je Lauri Markanen stigao do dabl-dabl učinka sa 19 poena i 11 skokova.

Dezmond Bejn je sa 21 poenom bio najbolji u redovima Memfisa. Pratio ga je Džeren Džekson Džunior sa 19 poena i osam skokova, dok su Lofton i Vilijams ubacili po 12 poena.

U sljedećem kolu Džezeri će ugostiti Orlando, dok će Memfis tražiti prvi trijumf u novoj sezoni na gostovanju Portlandu.