SERIJA 22:0 U POSLJEDNJIH PET MINUTA: Klipersi na krilima Lenarda do velikog preokreta u "Kripto areni" (VIDEO)

Košarkaši Los Anđeles klipersa savladali su Bruklin netse nakon velikog preokreta u posljednjoj četvrtini rezultatom 125:114 u utakmicu odigranoj u “Kripto areni”.

Bio je ovo drugi uzastopni meč za Bruklin u ovoj dvorani nakon što su prije dvije noći savladali Los Anđeles lejkerse.

Bolje je otvorila ekipa iz Njujorka ovaj meč i serijom 16:0 stigli do velike prednosti nakon skoro pet minuta igre.

Do kraja poluvremena Bruklin je zadržao ovu prednost najviše zahvaljujući Bridžisu koji je nakon dvije četvrtine na svom kontu već imao 20 poena.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 61:49, da bi u nastavku ova razlika dostigla i maksimalnih plus 18 (97:79).

Posljednja dionica je slutila na novu pobjedu Netsa u ovoj dvorani kada je u drugom poluvremenu nevidljivi Bridžis postigao 26. poen za dvocifrenu prednost na ulazak u posljednjih pet minuta meča (114:103).

To su, ispostavilo se, bili posljednji poeni za Bruklin na ovom meču pa su Klipersi napravili seriju 22:0 na krilima Kavaja Lenarda (postigao 14 od 22 poena) i riješili utakmicu u svoju korist.

Bila je ovo 26. pobjeda za Kliperse kojom su zauzeli četvrtu poziciju Zapada, dok je Bruklin sa 17 pobjeda i 25 poraza trenutno na 11. poziciji Istoka.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Harden sa 24 poena, Vestbruk je postigao poen manje dok se Lenard zaustavio na 21. poen.

Na drugoj strani Bridžis je završio sa 26, Tomas sa 20, dok su Klakston i Dinvidi postigli po 16 poena.