ORLANDO PREKINUO SERIJU POBJEDA: Bruklin preslišao četu Džamala Mozlija

Košarkaši Bruklin Netsa su u svom ‘Barklajs Centru’ vrlo lako i ubjedljivo savladali Orlando Medžik sa 129:101.

Vrhunsku prvu dionicu imali su domaći košarkaši. Raspoloženi Bruklin Netsi su za uvodnih 12 minuta košarke ubacili čak 43 poena, naspram 22 Orlanda i nagovijestili da će ovo biti košmarno veče za ekipu Džamala Mozlija. Do poluvremena prednost su dodatno uvećali i na semaforu je bilo 73:51.

Odmor je više prijao Orlandu, koji su u trećem kvartalu nadigrali domaće i uspjeli da se, koliko-toliko, vrate u meč i pred posljednji kvartal rezultat je bio 98:85.

Ipak, u četvrtom periodu Bruklin je ponovo odigrao sjajno na oba kraja parketa, dozvolili su Orlandu svega 16 poena za četvrtinu i na kraju upisali su veoma ubjedljv trijumf rezultatom 129:101 i prekinuli niz gostujućeg tima od devet uzastopnih trijumfa.

Mikal Bridžis bio je nerješiva enigma za odbranu Medžika, ubacio je 42 poena, uz pet skokova i tri asistencije. Spenser Dinvidi dodao je 22 poena, dok je Kem Tomas meč završio sa 20 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Kod Orlanda najbolji su bili Franc Vagner i Entoni Kol sa po 20 poena. Paolo Bankero upisao je dabl-dabl sa 19 poena, 10 skokova i osam asistencija, a dvocifren je bio samo još Moric Vagner sa 18 poena.