VELIKI PREOKRET PELIKANSA: Oklahoma ispustila 22 poena prednosti

Nju Orleans Pelikansi savladali su Oklahomu u gostima nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu, rezultatom 106:110.

Vrhunski su utakmicu otvorili domaći i nakon uvodne dionice vodili su rezultatom 33:14. Tokom drugog dijela stigli su do maksimalnih +22 poena prednosti, ali Pelikansi su se sabrali i do odlaska na odmor smanjili na pristojnih 51:43.

U drugom poluvremenu bili smo svjedoci potpune dominacije izabranika Vilija Grina, koji su uspjeli da u posljednjem kvartalu stignu do velikog preokreta i vođstva od 12 poena razlike.

Do kraja, Oklahoma nije uspjela da vrati prednost i Pelikansi su upisali trijumf u ‘PejKom Centru’ rezultatom 106:110.

Dabl-dablove upisali su SiDžej MekKalum sa 29 poena i 11 skokova, kao i Zajon Vilijamson sa 20 poena i 10 skokova. Jonas Valančiunas imao je 19 poena i devet skokova.

Kod domaćih najefikasniji je bio Gildžus-Aleksander sa 20 poena. Poen manje imao je Holmgren, uz 11 skokova. Vilijams je upisao 18 poena i osam skokova, dok je Gidi dodao 15 poena, uz devet skokova.

U narednom kolu Oklahoma će ponovo biti domaćin, ovoga puta Golden Stejt Voriorsima, dok će Pelikansi dočekati Detroit Pistonse.