ATLANTA RASPUCANA U 'SMUTI KING CENTRU': Bogdanović skroman u četvrtoj uzastopnoj pobjedi Hoksa

Nju Orleans Pelikansi poraženi su na svom parketu od Atlanta Hoksa sa ubjedljivih 105:123 i sada obije ekipe imaju po četiri pobjede i dva poraza.

U ‘Smuti King Centru’ u Nju Orleansu viđena su dva potpuno različita poluvremena. Tokom prve dvije dionice domaći su igrali mnogo bolje, imali dvocifrenu prednost, a na pauzi rezultat je bio 60:53 za izabranike Vilija Grina.

Međutim, početkom drugog poluvremena košarkaši Atlante zaigrali su mnogo bolje na oba kraja parketa i bukvalno ‘pojeli’ protivnika pred posljednjih 12 minuta igre i stigli su do vođstva rezulatom 83:94.

Odlična igra gostiju nastavila se i tokom posljednjih 12 minuta, pa su na kraju stigli do ubjedljivog trijumfa sa konačnih 105:123.

Tre Jang upisao je dabl-dabl sa 22 poena i 12 asistencija, uz pet skokova. Odličan je bio i Džejlen Džonson sa 21 poenom, 11 skokova i četiri asistencije.

Bogdan Bogdanović ubacio je 10 poena, uz katastrofalih 4/14 šuta iz igre. Uz to imao je i pet skokova i dvije asistencije.

Kod domaćih najefikasniji je bio Zajon Vilijamson sa 25 poena. Pratio ga je Ingram sa 16, dok je poen manje ubacio Hokins. MekKalum je podbacio i upisao svega 13 poena, koliko i Herbert Džons.

U narednom kolu Pelikansi putuju u Koloradu na megdan aktuelnim šampionima, Denver Nagetsima, dok će Atlanta pokušati da svoju seriju pobjeda nastavi i na gostovanju Oklahomi.