VUČEVIĆ NERJEŠIVA ENIGMA ZA ODBRANU MILVOKIJA: Dabl-dabl reprezentativca Crne Gore u pobjedi Čikaga

Košarkaši Čikago Bulsa, na krilima fenomenalnog Nikole Vučevića slavila je nad Milvoki Baksima nakon produžetka rezultatom 120:113.

Nakon nešto sporijeg starta i deficita od devet poena, Čikago je uspio da se trgne do finiša prve dionice i stigne do vođstva rezultatom 26:24.

U drugoj dionici gosti su u potpunosti nadigrali ‘bikove’ pa su na poluvrijeme otišli zadovoljniji sa vođstvom rezultatom 49:55.

Na startu drugog poluvremena Vučević i ekipa zaigrali su mnogo bolje i stigli do +12 sredinom trećeg kvartala.

Posljednju dionicu domaći otvaraju serijom 10:0 za vođstvo rezultatom 90:80. Ipak, Milvoki je uspio da u posljednjem minutu serijom 10:0 stigne do vođstva, bilo je 103:106. U posljednjem napadu za Čikago, odgovornost je preuzeo Aleks Karuso koji je pogodio trojku uz zvuk sirene za konačnih 106:106.

U dodatnih pet minuta dominirali su domaći košarkaši koji su na kraju upisali trijumf rezultatom 120:113.

Nikola Vučević bio je najbolji u pobjedi Čikaga. Meč je završio sa 29 poena, 10 skokova i šest asistencija. Pratio ga je Kobi Vajt sa 23 poena, dok je Ajo Dosunmu dodao 14 poena, uz po šest skokova i asistencija.

Janis Antetokumpo je na drugoj strani upisao dabl-dabl sa 26 poena i 14 skokova. Bruk Lopez dodao je 20 poena, a Demion Lilard je meč završio sa skromnih 18 poena, uz 13 asistencija.