Zvezda maksimalna protiv "studenata": Poznati parovi polufinala ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet obezbijedili su plasman u polufinale ABA lige nakon današnje pobjede nad SC Derbije u dvorani “Morača” rezultatom 92:77.

Prvi meč u “Štark areni” je završen poslije dramatične završnice pobjedom domaćina rezultatom 83:81, ali u večerašnjem duelu pitanje pobjednika se nije postavljalo ni u jednom trenutku.

Imali su crveno-bijeli prednost tokom prve četvrtine koja je u finišu posle trojke Teodosića dostigla tada maksimalnih plus 17 (29:12).

Nastavak je donio povratak “studenata” koji su uspjeli da priđu na minus 12 (42:30) ali je do povremena ekipa Janisa Sferopula stigla do najveće prednosti posle poena Giedraitisa koje je završio uz pogođeno dodatno bacanje za kraj druge dionice.

Rezultat 57:34 najavio je da crveno-bijeli idu ka sigurnoj pobjedi što su potvrdili i u nastavku.

Nakon druge nesportske greške i isključenja Nemanje Nedovića, “studenti” su uspjeli da smanje prednost na 69:53 ali su zakucavanje Bolomboja i trojka Tompsona vratili goste na plus 21 (74:53).

ABA

U finišu dionice vidjeli smo odličnu saradnju Teodosića i Topića koji su organizovali igru crveno-bijelih, a posle petog poena 18-godišnjeg plejmejkera ušlo se u posljednji kvartal rezultatom 78:54.

Trej Tompkins je sa dvije trojke i nekoliko skokova u oba pravca pokazao da će crveno-bijeli imati veliko pojačanje u finišu sezone, a posle treće trojke Jaga dos Santosa gosti su otišli na maksimalnih plus 28 (84:56).

Uspjeli su “studenti” da smanje prednost do kraja preko raspoloženih Bogavca i Mirkovića i dođu i do minus 12 (75:87) na 2.36 minuta do kraja ali je rezultatski priključak bio nemoguća misija.

Na kraju je na semaforu dvorane “Morače” stajao rezultat 92:77.

Navijače Crvene zvezde Meridianbet može da raduje i partija Nikole Topića koji je utakmicu završio sa osam poena.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Jago dos Santos sa 17 poena, dok je kod “studenata” Drežnjak utakmicu završio sa 18 poena.

Bio je osmi poraz SC Derbija od isto toliko utakmica odigranih protiv Crvene zvezde Meridianbet.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Nakon ovog meča poznati su polufinalni parovi ABA lige. Budućnost i Partizan će igrati minimum još dva puta ove sezone dok će se Crvena zvezda Meridianbet za novo finale ABA lige boriti sa Megom koja predstavlja najprijatnije iznenađenje ove sezone.