Evropski juniorski džudo kup: Jovana ponovo srebrna, Andrijana bronzana

Crnogorska džudo reprezentacija je prvi takmičarski dan Evropskog kupa u Podgorici završila sa dvije medalje – jednom srebrnom i jednom bronzanom.

Srebrnu medalju osvojila je Jovana Mrvaljević iz Džudo kluba Onogošt, dok je bronzana bila Andrijana Šutović.

Mrvaljević je u borbi za prvo mjesto poražena od Slovenke Tare Janjić, u kategoriji do 78 kilograma, ali je dobila drugo odličje sa Evropskih kupova ove godine, pošto je i prošle nedelje bila srebrna u Sarajevu.

Šutović je u meču za treće mjesto i plasman na pobjedničko postolje u kategoriji do 70 kilograma pobijedila iponom Grkinju Aleksandru Papajanjaki.

REGISTRUJTE SE uz promo kod SPORT i prva doza bonusa dolazi odmah nakon toga!

Ona je na startu turnira pobijedila Unu Micić iz Bosne i Hercegovine, a onda je poražena od Britanke Holi Dival.

Evropski kup okupio je 207 takmičara iz 67 država, a biće nastavljen sjutra kada su na programu kategorije do 81, 90 i 100 i preko 100 kilograma kod juniora i do 47, 52 i 57 kilograma u konkurenciji juniorki.