Vladimir Mijač zlatni, Milena Jovanović bronzana prvog dana Balkanskog prvenstva

Crnogorski karatisti su prvi takmičarski dan na Balkanskom prvenstvu završili sa dvije medalje – zlatnom Vladimira Mijača i bronzanom Milene Jovanović.

Mijač je zlatnu medalju osvojio u katama, a to mu je treća uzastopna, ukupno četvrta, titula prvaka Balkana u konkurenciji seniora.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Karatista Bara u finalnom meču pobedio je Ejmena Jusufa Jagcioglua iz Turske 24,60 – 23,40.

Milena Jovanović je u meču za bronzanu medalju savladala Fortesu Oranu sa 6:1. Prethodno je članica Omladinca eliminisala na startu Hajrunisu Genć iz Turske 3:0, dok je u drugom kolu poražena od Meline Ibrahimović iz Bosne i Hercegovine 2:0, koja je plasmanom u finale povukla u repesaž.

Za 24. februar predviđene su kate pojedinačno u ženskoj konkurenciji i borbe pojedinačno kod muškaraca. Šampionat u dvorani Verde okupio je 298 takmičara iz 13 država, članica Balkanske karate federacije.