Liga šampiona: Veliki preokreti Barselone i Vesprema na putu ka polufinalu

Rukometaši Barselone napravili su veliki korak ka novom polufinalu nakon današnje pobjede protiv Pari Sen Žermena u Parizu rezultatom 30:22.

Bila je ovo repriza prošlogodišnjeg duela za treće mjesto u najjačem evropskom takmičenju. Barselona je tada slavila 37:31, a večeras nije dozovlila revanš Francuzima.

Imali su rukometaši Pari Sen Žermena prednost na poluvremenu rezultatom 14:11. Otvorili su dobro i drugi dio ranim golom za plus četiri, da bi nakon toga uslijedila serija Barselone 8:1.

Najzaslužniji za preokret šampiona Evrope iz 2022. godine bili su francuski rukometaši Dika Mema i Melvin Ričardson.

Do kraja nije bilo veće rezultatske neizvjesnosti pa su Katalonci otišli na maksimalnih osam golova prednosti pred revanš u Barseloni.

Dika Mem je na kraju bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa sedam golova, dok su Ričardson i Frade postigli po šest.

Na drugoj strane istakao se Šipžak sa sedam pogodaka.

Podsjetimo, revanš u Barseloni sudeći crnogorski arbitri Ivan Pavićević i Miloš Ražnatović koji su delegirani i da dijele pravdu i na Olimpijskim igrama u Parizu.

U drugom meču četvrtfinala odigranom danas rukometaši mađarskog Vesprema su takođe poslije preokreta i velike drame savladali Alborg – 32:31.

Imali su Danci tokom većeg dijela prvog poluvrmena pet golova prednosti, a istom razlikom otišlo se na odmor (17:12).

U nastavku je domaća ekipa “topila” prednost sve do posljednjeg minuta kada je prvi put došli u vođstvo i postavili konačan rezultat 32:31.

Bio je to prvi poraz Alborga poslije 12 uzastopnih mečeva u kojima su bilježili pozitivne rezultate.

Domaću ekiu je do pobjede predvodio Nedim Remili sa šest golova, dok su kod gostiju  Tomas Arnoldsen, Mats Hangard, Aleks Vlah i Rene Antonsen po četiri puta pogađali mrežu Vesprema.