UNIVERZITETSKO PRVENSTVO EVROPE U RUKOMETU: Remi i poraz prvog takmičarskog dana za Crnu Goru

Prvog dana takmičenja Univerzitetsko prvenstva Evrope u Podgorici crnogrski rukometni timovi Univerziteta Crne Gore zabilježili su remi i poraz.

Muški tim igrao u prvom kolu igrao protiv norveškog Naučno-tehnološkog fakulteta, a utakmica je zuavršena neriješenim rezultatom 25:25.

Imali su prednstavnici UCG minimalan zaostatak nakon prvog poluvremena (12:13), a to su nadoknadili u nastavku.

Najraspoloženiji u crnogorskom sastavu bio je Filip Racković sa devet golova, dok su po četiri puta u strijelce upisali Nikola Marušić, Aleksa Jokić i Vukan Pejović.

Po gol na ovom meču postigli su Balša Kalezić, Predrag Stojanović, Đorđe Folić i Mihailo Bucković.

Naredni meč odigraće danas od 16 sati u Sportsko- kulturnom centru Univerziteta Crne Gore kada će protivnik biti ekipa iz Valensije.

Ženski tim je lošije prošao pa je u prvom kolu ubjedljivo poražen od zagrebačkog Univerziteta 30:18 (18:10).

U našem timu istakle su se Bojana Đilas sa šest i Maša Varajić sa pet golova, Darinka Todorović je postigla dva, a po jedan gol na meču postigle su Arnela Beharović, Milica Pavićević, Lana Ivanović, Maša Obradović i Ana Marija Dašić.

Priliku za popravni imaće već danas od 11 sati kada će im protivnik biti tim iz Kelna.