PRIJATELJSKA UTAKMICA: Rukometašice pružile snažan otpor Norvežankama

Rukometašice Crne Gore poražene su večeras u Soldeu od Norveške rezultatom 27:23, u drugom prijateljskom meču u sklopu EHF sedmice.

Tim Bojane Popović pružio je bolju igru nego prije par dana kada je Norveška slavila sa devet razlike.

Početak je bio sjajan, pa je Pavićević u 4. minutu pogodila za 3:1. Uslijedio je i najgori period igre u današnjem meču, dva promašena sedmerca, pet puta pogođen okvir gola i serija promašaja, što su rukometašice Norveške kaznile da serijom 9:1, u 18. minutu povede 10:4. Do odlaska na odmor naše djevojke su prišle na tri gola – 15:12.

U nastavku ravnopravna borba i praktično gol za gol do finiša – Brnović je u 38. minutu pogodila za posljednje izjednačenje (17:17), a nada da se može napraviti čudo trajala je do 49. minuta kada je smanjila na gol (21:20). U finišu, detalji su presudili u korist rukometne reprezentacije Norveške.

Itana Grbić najefikasnija sa šest golova, dok su Jelena Despotović i Tatjana Brnović postigle po četiri. Ivana Godeč je tri puta zatresla mrežu rivala, Ivona Pavićević dva, a u strijelce su se još upisale Anastasija Marsenić, Tanja Ašanin, Matea Pletikosić i Nina Bulatović.

Marina Rajčić je upisala devet odbrana (sedam u drugom poluvremenu), a jednu intervenciju imala je Andrea Škerović.