VATERPOLO LŠ: Olimpijakos do preokreta protiv Juga

Vaterpolistima Juga ostaje samo žal nakon utamice prve runde Lige šampiona koju su odigrali protiv Olimpijakosa, a koja se nakon peteraca završila u korist domaće ekipe.

Izabranici Vjekoslava Kobeščaka sjajno su otvorili meč u Atini, a odbrana je perfektno branila gol, dok je sa druge strane napad išao te su brzo došli do prednosti.

Prvu četvrtinu završili su pri rezultatu 4:1, a na poluvremenu je već bilo 8:3. Djelovalo je da se Olimpijakos neće izvući iz toga, ali se pred domaćim navijačima nisu predavali, nastojali su da stignu do neriješenog rezultata i uspjeli su u tome.

Jug je tokom treće četvrtine vodio sa 10:6, a Olimpijakos je serijom 5:0 stigao do 11:10. Burić je donio prednost Jugu od 12:11, a Papanastasiju je izjednačio.

Do kraja meča mreže su bile mirne, što je rezultiralo penal serijom, a tada su zasijali vaterpolisti Olimpijakosa.

Golove za Jug postigli su: Franko Lazić i Maro Joković po tri, Rino Burić dva, Ivan Vukojević, Hejns Djub, Gorag Grgurević, Marko Žuvela po jedan. Toni Popadić je imao 12 odbrana, dok su mu mrežu tresli: Janis Fontulis pet, Aleksandros Papanastasiju tri, Nikola Gilas dva, Konstantinos Genedijunas, Marton Vamoš po jedan.