VATERPOLO LŠ: Reko lako protiv Juga, slavili i Olimpijakos i Sabadelj

Tri od četiri meča drugog kola vaterpolo Lige šampiona odigrana su večeras, a u grupama A i B pobjede su slavile ekipe Olimpijakosa, Sabadelja i italijanskog Pro Reka.

Aktuelni šampion Evrope, ekipa vaterpolo kluba Pro Reko, u prvom kolu slavio je protiv Dinama iz Tbilisija sa 15:6, dok je večeras savladao Jug u Dubrovniku ubjedljivim rezultatom 14:7 (3:3, 4:1, 3:1, 4:2).

Posle prve četvrtine djelovalo je kao da će borba biti izjednačena te da će se vaterpolo klub Jug braniti od silnih napada vaterpolista Pro Reka, pošto je na kraju te dionice na semaforu stajalo 3:3. Jug je u narednoj četvrtini preko Žuvele stigao do 4:3, a onda je uslijedila serija Reka od 4:0.

Uoči poslednje dionice vaterpolisti Sandra Sukna vodili su 10:5 i već tada je bilo jasno da je pitanje pobjednika riješeno.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bili su Janger, Zalanki, Fondeli i Prešuti sa po dva gola. Kod Juga, Daube je postigao tri, Mozara, Burić, Grgurević i Žuvela po jedan.

Olimpijakos, koji je posle prvog kola nakon peteraca slavio protiv Juga sa 16:15, imao je lakši trening protiv Dinama iz Tbilisija rezultatom 19:6 (6:0, 4:3, 3:1, 6:2).

Najefikasniji u sastavu Olimpijakosa bili su Dimitros Nikolaidis i Janis Fontulis sa po četiri, Aleksandors Papanastasiju sa tri, odnosno Dimitros Dimu i Luka Lončar sa po dva gola. U ekipi Dinama najbolji je bio Vapenski sa dva gola, a Stefan Pješivac je postigao jedan.

Sabadelj je u prvom kolu nakon peteraca poražen od Breše sa 10:9, a u drugom je slavio protiv Steaue sa 11:8 (2:2, 3:1, 4:3, 2:2).

Najbolji u ekipi Sabadelja bili su Baroso sa četiri, Averka sa tri, Šuca sa dva gola. Kod Steaue Georgesku i Dinca postigli su po dva gola.