Đoković gazi sve prepreke i na travi! I više nego zasluženo igraće finale Vimbldona!

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković zasluženo će igrati finale na Vimbldonu. Srpski teniser u polufinalu turnira u Londonu bio je bolji od Denisa Šapovalova iz Kanade, rezultatom 3:0 (7:6 (7:3) ; 7:5; 7:5).

Ovom pobjedom Đoković je ostavario još jedan jubilej i to trideseti jer mu je ovo 30. grend slem finale po redu i tako obezvijedio sebi mogućnost da izjednači rekord od 20. grend slem titula sa Nadalom i Federerom.

Prvi set bolje je počeo za Denisa koji je prvi poveo, ali najbolji teniser svijeta bio je odlučniji, iskusniji pa je okrenuo set nakon taj-brejka u svoju korist i poveo sa 1:0, posle velike borbe od 55. minuta.

Drugi set oba tenisera počela su dobro i sigurno na svoje servise. Kanađanin je čak bio bolji što se prvog servisa tiče, dok je Novak morao da spašava pet brejk lopti. Ipak, najbolji teniser svijeta došao je do jednog brejka, mudro ga sačuvao i rutinski poveo 2:0 u setovima.

Šapovalov je u trećem setu uložio sav svoj napor i snagu, pružio je odličan otpor Srbinu. Međutim, Novak je kao i mnogo puta do sada opravdao zvanje ”najboljeg tenisera na planeti” i nadigrao protvnika, iako se u jednom momentu branio od Šapovalova. Na kraju spasio je Đoković brejk šansu Kanađanina, a onda iskoristio svoju drugu brejk priliku i zasluženo trijumfovao.

Za svoju 20. grend slem titulu Nole će mroati da savlada Italijana Matea Beretinija.

Finalni duel ova dva velikana pratićemo u nedelju 11.07. od 15. časova.