Mega preko Cedevite do polufinala!

Pretposljednji polufinalista ABA liga je Mega, koja je večeras savladala ekipu Cedevite rezultatom 85:71.

Mega sada čeka rivala u polufinalu, a Zvezda je veliki favorit protiv SC Derbija. U drugom polufinalu, snage će odmjeriti Partizan i Budućnost.

Izuzetno brzo se igralo u Ljubljani, bilo je dosta lijepih akcija, ali i grešaka na obje strane.

Posle prve dionice na semaforu je pisalo 22:22, a na kraju prvog poluvremena, gostujuća ekipa je vodila sa 45:41.

U istom ritmu igra je nastavljena i u trećoj četvrtini, ali je Mega u završnici bila bolja pa je uoči posljednje dionice vodila 66:60.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Mega je posle nesportske greške Kobsa, te šest poena u nizu Stefana Miljenovića pobjegla na nedostižnih – 80:64.

U pobjedničkoj ekipi najbolji su bili Nikola Đurišić i Stefan Miljenović sa po 20 poena, Andrija Jelavić sa 15, Petar Kovačević sa 12 poena. Kod Cedevita Olimpije, Šon Džons je postigao 15, Džastin Kobs 14, Alen Omić 11, Jaka Blažič 10 poena.

Partizan, Budućnost i Mega su stigli do polufinala, a ostaje da se vidi da li će Crvena zvezda Meridianbet takođe slaviti u seriji protiv SC Derbija sa 2-0, ili ćemo imati jednu majstoricu u četvrtfinalu. Utakmica u Podgorici na programu je 22. aprila sa početkom u 18 časova i 30 minuta.