Bajer Leverkuzen slavio u derbiju Rajne, Bajern na -10

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena slavili su na gostovanju Kelnu sa 0:2 u okviru 24. kola Bundeslige.

Bajer je od samog kraja preuzeo kontrolu nad utakmicom, a u 38. minutu desno krilo Džeremi Frimpong pogodio je za vođstvo.

Keln je nakon povratka sa odmora djelovao nešto bolje na terenu, Adamjan je lako mogao da donese egal domaćima, ali njegov šut u 51. minutu završio je na stativi.

Napadi Leverkuzena materijalizovali su se u 73. minutu kada je konačnih 0:2 postavio Španac Grimaldo.

Bio je ovo 34 vezani meč bez poraza za Bajer Leverkuzen, a u tekućoj sezoni još uvjek nemaju niti jedan poraz.

Ekipa Ćabija Alonsa sada ima 10 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Bajern, koji je protiv Frajburga osvojio samo bod.

Keln je na poziciji broj 16 sa svega 17 osvojenih bodova, čak osam manje od Bohuma, koji je prvi iznad crte.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.