Crna Gora ponovo bolja od Srbije, na Evropsko prvenstvo sa prve pozicije

Rukometašice Crne Gore savladale su u “Bemax areni” nacionalni tim Srbije, rezultatom 26:25, u utakmici četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Naše djevojke su četvrtom pobjedom u kvalifikacijama ovjerile prvom mjestu, pa će posljednje dvije utakmice biti samo revialnog karaktera.

Prvih desetak minuta utakmice protekli su u rezultatskoj klackalici, da bi tek od 13. minuta rukometašica Crne Gore prvi put povele sa dva razlike – 7:4.

Održavale su “lavice” tu prednost sve do 23. minuta kada je Srbija izjednačila (11:11). Gol za gol igralo se do kraja prvog poluvremana, a na pauzu između dva poluvremana otišlo se sa neriješenim rezultatom – 14:14.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Nešto bolje gošće su otvorile drugi dio igre, pa su u 37. minutu prvi put stigle do plus dva – 17:15.

Crna Gora
Meridian Sport

Tome su “kumovale” tehničke greške naše ekipe, ali su one, nakon tajm-auta Bojane Popović svedene na minumum, što je odmah dalo rezultata.

Nošene nevjerovatnom podrškom sa tribina krcate “Bemax arene” (2.400 gledalaca), “lavice”su u 48. minutu preokrenule rezultat – 22:21.

Uslijedila je jako neizvjesna završnica. Crna Gora jeste kontrolisala rezultat i imala prednost, ali su Srpkinje ozbiljno prijetile.

Imale su rukometašice Srbije i napad za izjednačenje, ali ga nisu iskoristile, te time ostale bez željenog boda.

Najefikasnija u našoj reprezentaciji bila je Tanja Brnović sa devet golova, dok su po četiri dodale Matea Pletikosić i Dijana Mugoša.

Kod Srbije su po pet golova postigle Sanja Radosavljević, Anđela Janjušević i Jovana Jovović.