Liverpul pobjednik Mersejsajd derbija

Na večerašnjem Mersejsajd derbiju, 14. kola Premier Lige, koji se održao u Liverpulu, na stadionu Goodison Park, Liverpul je pobjedio meč protiv svog rivala Evertona.

Da je Liverpul izuzetno u boljoj formi od Evertona dokazalo se i na večerašnjoj utakmici na kojoj su igrači Liverpula izdominirali sjajnim šutevima u gol.

Naime, tokom prvog poluvremena, već u 9.minutu gosti su poveli vođstvo nad domaćinima i to golom sjajnog J.Hendersona, kojem je, za istoimeni gol, asistirao A.Robertson.

10 minuta nakon prvog primljenog gola, već u 19. minutu Everton je primio još jedan gol i to od strane igrača Mohameda Salaha kojem je asistirao J.Henderson.

Utakmica se nastavila u istom ritmu, međutim, već u 38. minutu, Demarai Gray (Everton) je postigao gol, kojim je smanjio razliku u vođstvu Liverpula.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:2.

U drugom poluvremenu, igrači Liverpula su nastavili sa sjajnom ofanzivom, te je već u 64.minutu Mohamed Salah, dao svoj drugi gol na utakmici i time potvrdio vođstvo nad ekipom Evertona.

Da pobjeda bude ubjedljivija, reprezentativac Portugala, Diego Jota, daje četvrti gol na meču i time stavlja tačku na već, do tada, izvjesnu pobjedu Liverpula.

U prethodnom susretu ova dva rivala, koji se desio u februaru ove godine, Everton je u gostima, pobijedio Liverpul i to rezultatom 0:2.

Na večerašnjem meču, za tim Evertona, zbog povreda, nisu mogli nastupiti Dominic Calvert-Lewin, Yerry Mina i Tom Davis, dok je igrač Mason Holgate i dalje suspendovan.

Za ekipu Liverpula, ovog puta nisu nastupali, J.Gomez i N.Keita, kao i Roberto Firmino i Curtis Jones.