Zeta i Petrovac podijelili bodove na Trešnjici, remi koji nikom ne odgovara

Prvi meč 22. runde Meridianbet 1. CFL odigrali su Zeta i Petrovac a na Trešnjici nije viđen pobjednik, bilo je 1:1.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu koji je do prednosti došao u 37. minutu golom Mijata Lambulića. Zeta je u tim trenucima kontrolisala igru, imala posjed i stvarala polu-šanse da bi krajem prvog dijela na sjajno ubacivanje Vaska Kalezića odlično reagovao Mijat Lambulić. Izgledalo je da će izabranici trenera Ratka Dostanića prekinuti niz od pet poraza na svom terenu i slaviti protiv “fenjeraša”.

Ipak, Petrovac je odigrao bolje u drugom poluvremenu i vrlo brzo došao do poravnanja. Japanac Tačibana sačekao je grešku golmana Radulovića koji je ispustio loptu nakon jednog centaršuta, pa je u 57. minutu Petrovac došao do gola.

Sigurno je da su Zećani računali na pobjedu u ovom meču koja bi ih odaljila od opasne zone ali će očigledno Ratko Dostanić imati dosta posla u toku reprezentativne pauze.

Petrovac može biti zadovoljan jer je ostao neporažen na teškom gostovanju na Trešnjiciali je sve manje vremena i igrači trenera Nenada Vukčevića moraju početi da pobjeđuju ukoliko žele zadržati šansu da ostanu u društvu najboljih.