HARDEN DEBITOVAO U DRESU KLIPERSA: Niksi furiozni u drugom poluvremenu

Džejms Harden debitovao je u dresu LA Klipersa u porazu protiv Niksa u ‘Medison Skver Gardenu’ rezultatom 111:97.

Nakon više-manje izjednačene igre u prvom poluvremenu, gdje su Klipersi imali četiri poena prednosti, u drugom poluvremenu domaći su zaigrali mnogo bolje.

Prvo su u trećem kvartalu anulirali zaostatak sa poluvremena, da bi u četvrtoj dionici u potpunosti pojeli Hardena i Kliperse. Prije svega sjajnom odbranom izabranici Toma Tibodoa dozvolil su svega 21 poen poenterski veoma potentnom timu Tajrona Lua i konačan rezultat bio je 111:97.

Dabl-dabl učinke upisali su Rendl sa 27 poena i 10 skokova, kao i Mičel Robinson sa 13 poena i 15 skokova. Beret je odigrao sjajnu partiju sa 26 poena, šest skokova i četiri skoka.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Kavaj Lenard sa 18 poena. Poen manje ubacili su Harden i Vetbruk, dok je Pol Džordž podbacio sa svega 10 poena.

Niksi će u narednoj rundi ponovo igrati na svom parketu, protiv Sparsa, dok će Klipersi gostovati u ‘Barklajs centru’ ekipi Bruklina.