KASNO BUĐENJE LEJKERSA: Majami se ponovo kockao, Adebajo upisao tripl-dabl

Majami Hit je u svom ‘Kaseja Centru’ savladao Los Anđeles Lejkerse u okviru sedmog kola NBA lige rezultatom 108:107.

Nakon egala u prvom kvartalu, domaći su zaigrali nešto bolje u drugom i na poluvremenu imali prednost rezultatom 62:59.

Nakon pauze, Majami je zaigrao košarku dostojnu aktuelnim vicešampionima i prije svega dobrom odbranom stigli su do maksimalnih +13 poena prednosti.

Lejkersi su čitavu posljednju dionicu jurili zaostatak i umalo da uspiju stići do potpunog preokreta. Serijom 10:1 stigli su do 108:107 na nešto manje od tri minuta prije kraja. Uslijedila je serija promašaja obije ekipe i utakmica je završena upravo tim rezultatom, obzirom da ni jedni ni drugi nijesu pogodili šut do kraja meča.

Džimi Batler je sa 28 poena bio najefikasniji u pobjedničkom timu. Najbolji igrač aktuelnih vicešampiona u derbiju runde bio je Bem Adebajo sa 22 poena, 20 skokova i 10 asistencija.

LeBron Džejms bio je najefikasniji kod Lejkersa sa 30 poena. Pratio ga je Ostin Rivs sa 23 poena i 10 skokova, uz devet asistencija. Entoni Dejvis potpuno je podbacio sa svega devet poena, uz šest skokova i četiri asistencije.

Majami će u narednom kolu gostovati Memfisu, dok će ‘jezeraši’ igrati u Teksasu protiv Hjustona.