LEJKERSI MOGU I BEZ NAJBOLJIH - Atlanta u finišu preokrenula protiv Kingsa

Lejkersi su, bez Dejvisa i LeBrona, dočekali odličnu ekipu Majami Hita i napravili su veliko iznenađenje, slavivši sa 112:109. Atlanta je serijom 7:0 u finišu savaladala Sakramento Kingse rezultatom 117:120.

Los Anđeles Lejkersi su bez najvećih zvijezda i najboljih igrača, Entonija Dejvisa i veterana LeBrona Džejmsa, ugostili četu Erika Spolstre, ekipu Majamija.

U njihovom drugom ovosezonskom duelu, pobjedu su odnijeli Lejkersi. Nakon odlične uvodne četvrtine, nakon koje su Lejkersi vodili sa 32:23, uslijedila je ne tako, po njih, dobra druga dionica. Majami je umanjio zaostatak i na poluvremenu je bilo 52:48.

Nastavio je Majami u istom ritmu i nakon odmora, bili su bolji i u trećoj dionici, pa je pred odlučujuću četvrtinu rezultat bio 79:78.

Serijom 11:4 gosti su otvorili posljednjih 12 minuta, i poveli sa 83:89. Djelovalo je da će Majami opravdati ulogu favorita, ali tako nije mislio sjajni Denis Šroder. Sa 14 poena u posljednjoj dionici donio je trijumf Lejkersima rezultatom 112:109.

Njemački reprezentativac bio je najefikasniji u redovima domaćih sa 32 poena. Pratio ga je Rasel Vestbruk, koji je sa klupe imao 21 poen, osam skokva i devet asistencija. Brajant je takođe bio odličan sa 21 poenom i devet skokova.

Bem Adebajo bio je najbolji u Majamiju sa 30 poena i 13 skokova. Džimi Batler je upisao 27 poena i po četiri skoka i asistencije. Dvocifreni su bili još Lauri sa 11 i Oladipo sa 12 poena.

Vrlo efikasna i uzbudljiva utakmica viđena je u Golden 1. Centru, gdje je Sakramento ugostio Atlanta Hokse. Spektakl je počeo već u prvoj dionici, nakon koje je bilo 30:30. Ništa manje efikasna nije bila ni druga četvrtina, poslije koje su gosti otišli na odmor sa prednošću rezultatom 58:61.

Nakon pauze uslijedila je repriza prve dionice, ponovo je bilo 30:30, i Hoksi su ljubomorno čuvali prednost. U posljednjoj dionici na minut prije kraja Sakramento je vodio sa 117:113 i činilo da može do pobjede i uspješnog revanša za poraz iz prvog duela, kada je Atlanta slavila sa 115:106.

Međutim, u posljednjem minutu Hoksi su odigrali sjajno na oba kraja parketa. Stigli su do preokreta serijom 7:0 i slavili sa 117:120.

U pobjedničkom timu Atlante po 22 poena dodali su Hanter i Kolins, a po poen manje upisali su Marej i Jang. Dvocifren je bio još sjajni Bogdan Bogdanović sa 17 poena, osam skokova i tri asistencije.

Kod Kingsa istakao se Foks sa 25 poena i sa po pet skokova i asistencija. Herter je dodao 24 poena, Barns 22, a Sabonis je upisao dabl-dabl sa 20 poena i 14 skokova, uz još osam asistencija.