PELIKANSI LAKO SA HJUSTONOM - Minesota u trećem pokušaju bolja od Portlanda

Nju Orleans Pelikansi dočekali su, po drugi put u sezoni, Hjuston Roketse i slavili, skoro pa identičnim rezultatom, 119:108. Minesota je nakon dva poraza od Portlanda u ovoj sezoni, slavila na svom parketu rezultatom 113:106.

Najprijatnije iznenađenje u tekućoj sezoni, ekipa Nju Orleans Pelikansa, već nakon prve četvrtine nagovijestila je da će ovo ponovo biti košmarno veče za goste iz teksasa. Za svega 12 minuta, Pelikansi su ubacili 45 poena, naspram 22 Hjustona, i imali su ozbiljnu zalihu pred nastavak utakmice. Do poluvremena održali su +23 razlike, bilo je 75:52.

Nakon odmora, uslijedila je najneefikasnija dionica, koju su opet dobili Pelikansi i razliku popeli na +25 pred posljednjih 12 minuta. Tokom četvrte četvrtine Pelikansi su potpuno stali, i Roketsi su uspjeli slaviti sa 21:35, što je u konačnom bilo 119:108 za Nju Orleans.

SiDžej MekKalum upisao je 28 poena i bio najefikasniji kod Pelikansa. Jonas Valančiunas stigao je do dabl-dabl učinka sa 16 poena i 17 skokova.

Na drugoj strani, kod Roketsa su se istakli Grin i Martin sa po 16 poena, dabl-dabl upisao je Džabari Smit sa 14 poena i 13 skokova, a po 13 poena imali su Šengun i Gordon.

Nakon što su u decembru dva puta poraženi od Portlanda (124:118 i 133:112), Minesota je uspjela da konačno upiše trijumf nad ekipom Čonsija Bilapsa. Uvodna dionica pripala je Timbervulvsima, koji su i na poluvremenu otišli sa prednošću rezultatom 60:53.

Poslije odmora, Blejzersi su se vratili raspoloženiji i pred posljednju četvrtinu razliku smanjili na 89:85. Pogodcima Jusufa Nurkića, na startu odlučujućeg perioda Portland stiže do preokreta, ali Minesota serijom 6:0 Entonija Edvardsa brzo vraća prednost.

Do kraja, Minesota je lako odolijevala naletima Portlanda, koji je u finišu promašivao šuteve sa distance, i nisu uspjeli uhvatiti rezultatski priključak. Minesota je slavila prvi put nad Blejzersima u tekućoj sezoni, rezultatom 113:106.

Entoni Edvards igra u stravičnoj formi, i ponovo je upisao sjajnu partiju – 32 poena, sedam skokova i tri asistencije. Rudi Gober je takođe bio fantastičan sa dabl-dabl učinkom od 17 poena i 12 skokova.

Demion Lilard je bio najefikasniji u Blejzersima sa 27 poena, uz šest asistencija i četiri skoka. Grant je ubacio poen manje, uz pet skokova, a Simons je dodao 16 poena.