Veliki udarac za šampionske ambicije Sutjeske Meridianbet u Tivtu

Fudbaleri Sutjeske Meridianbet porazom od Arsenala u Tivtu rezultatom 1:0 propustili su priliku da priđu vodećim ekipama – Dečiću i Budućnosti na dva boda zaostatka.

Najozbiljniju priliku u prvom dijelu meča vidjeli smo u petom minutu kada je Strikovićev udarac sa oko 11 metara, nakon pokušaja voleja Batrovića, završio tik pored lijeve stative gola domaćina.

U nastavku je imala Sutjeska Meridianbet loptu u posjedu, prijetila najviše preko Vukovića i Strikovića ali promjene rezultata nije bilo do kraja poluvremena.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Lijepo su kombinovali Batrović i Striković u nastavku meča ali nije bilo ozbiljnije prilike za Nikšićane.

U 59. minutu vidjeli smo prvu priliku i prvi gol za Arsenal iz Tivta.

Ćetković je oduzeo loptu na sredini terena, proigrao Tučevića na lijevoj strani čiji udarac je sa desetak metara golman Giljen odbio na nogu Araje.

Argentinac nije oklijevao, pogodio je praznu mrežu sa iste udaljenosti za vođstvo svoje ekipe.

Sutjeska Meridianbet je jurila zaostatak, a najbolju priliku propustila je u 65. minutu kada je posle centaršuta Bulatovića, Vukovićev udarac glavom sa desetak metara završio iznad gola.

Vuković je u 71. minutu neoprezno, otvorenim đonom, startovao nad Šahmanom pa je Sutjeska Meridianbet u nastavku morala da igra sa igračem manje.

Sudija Bošković nije se razmišljao da odmah je pokaže crveni karton 21-godišnjem napadaču koji je ovom prilikom povrijedio vezistu Arsenala.

Mogao je Arsenal u 77. minutu da udvostruči prednost ali je u situaciji jedan na jedan sa Arajom, golman GIljen izašao kao pobjednik.

Veliku priliku imao je i Maraš u 91. minutu ali je kapiten Sutjeske Meridianebta spriječio drugi pogodak za domaćina.

Arsenal iz Tivta je ovom pobjedom stigao na devet bodova prednosti u odnosu na Jedinstvo iz Bijelog Polja koji se nalazi u zoni ispadanja.