Ferstapen poklonio stotu pol poziciju Red Bulu

Maks Ferstapen, vozač Red Bula, još jednom se ove sezone dokopao prve startne pozicije i tako zadržao maksimalan učinak u kvalifikacijama ove sezone.

On je pred trku za Veliku nagradu Kine, petu ove sezone, krugom od 1:33.660 minuta poklonio 100. pol poziciju svojoj ekipi.

Trostruki svjetski šampion je zapravo jedini poraz u kvalifikacijama doživeo u subotu, kada je prvu startnu poziciju zauzeo Lando Noris.

Najbliži Ferstapenu bio je njegov timski kolega Serhio Peres, koji je imao tri desetinke zaostatka, dok je treće mjesto zauzeo Fernando Alonso u Aston Martinu.

Pete kvalifikacije ove sezone obilježilo je rano ispadanje Luisa Hamiltona, kao i prekid druge sesije koji je izazvao Karlos Sainc u Ferariju.

Hamilton će tako krenuti sa 18. pozicije, dok je Sainc uspio da se vrati na stazu nakon izlijetanja u 16. krivini i izbori se za sedmu startnu poziciju.

Nakon prve trojice, trku će startovati Lando Noris iz Meklarena ispred svog timskog kolege Oskara Pjastrija i dvojca Ferarija – Šarla Leklera i Karlosa Sainca.

Osmi je bio Džordž Rasel u Mercedesu, dok su prvu desetoricu kompletirali Niko Hilkenberg u bolidu Hasa i vozač Kik Saubera Valteri Botas.

Trka za Veliku nagradu Kine na programu je sjutra od devet časova.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.