Primorac pobjednik derbija Boke!

Primorac je slavio pobjedu u vaterpolo derbiju Boke protiv Jadrana iz Herceg Novog rezultatom 15:13.

Novljani su slavili u prvom meču, a Jadran će imati prednost domaćeg bazena u finalu, koje se igra na tri dobijena meča, a na osnovu viđenog u prethodna dva duela, slijedi sjajna i neizvjesna finalna serija.

Primorac je tokom prve četvrtine vodio sa 3:1, ali je ovaj period igre dobio Jadran sa 4:3. Novljani su tokom druge dionice imali kapital od tri gola – 7:4, ali su stali, a Kotorani odigrali sjajno, pa su na poluvremenu vodili sa 8:7.

Nastavljen je rat nerava u narednom periodu, a uoči posljednje dionice Jadran je vodio sa 10:9.

Vučković, Mršić, Brkić i Stanojević su režirali seriju od 4:0, Primorac je pobjegao na 13:10 i pokazalo se riješio pitanje pobjednika.

Novljani se nisu predavali. Stigli su do 12:13, ali je Vico zaustavio nalet Jadrana, a tačku na sjajnu utakmicu stavio je Marko Mršić.

Golove za Primorac postigli su: Marko Mršić pet, Đorđije Stanojević četiri, Nemanja Vico, Nikola Brkić po dva, Amgus Lambi, Balša Vučković po jedan.

Za Jadran su strijelci bili: Ivan Nagaev pet, Danilo Radović dva, Dmitri Holod, Lazar Vukićević, Jovan Vujović, Matej Čaraj, Vasilije Radović i Strahinja Gojković po jedan.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.