LŠ: Pari Sen Žermen izbacio Barsu iz igre na Monžuiku

Pari Sen Žermen je kao gost savladao Barselonu 4:1 u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona i plasirao se u polufinale elitnog takmičenja.

U prvom poluvremenu viđeno je dosta akcije, gosti su odmah agresivno napali i pritisli protivnika na svoju polovinu terena. Barsa je centar prešla praktično u 12. minutu, ali je on bio efektan jer im je donio gol, a nakon Jamalove asistencije strijelac je bio Rafinja.

Stanje šoka Parižana umalo da iskoristi koji minut kasnije Levandovski, ali je njegov šut odlično odbranio Donaruma.

Uprkos tome, Pari Sen Žermen je nastavio da napada, a Barkola je uspio da iznudi faul Arauha, koji je kao posljednji čovjek odbrane dobio crveni karton u 29. minutu.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Dembele je uspio da vrati goste u igru u 40. minutu kada je tresao mrežu Ter Štegena, a sa tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Očekivano, Pari Sen Žermen je žestoko napao u drugom poluvremenu. I rezultat toga bila je fenomenalna prilika u 52. minutu. Odlično je Embape odložio loptu Fabijanu Ruizu, a ovaj šutirao pored gola.

Parižani su u tom ritmu i nastavili. U 54. minutu Vitinja je sjajno reagovao na ivici šesnaesterca i donio preokret i vođstvo Parižana 2:1, a time je izjednačen ukupan rezultat.

Samo šest minuta kasnije Kanselo je neoprezno startovao na Dembelea u šesnaestercu, Ištvan Kovač dosudio penal, koji je sigurno realizovao Kilijan Embape za vođstvo 3:1 i potpuni preokret u dvomeču.

Jasno je bilo nakon toga da “Prinčevi” neće lako predati ovu prednost, Levandovski je pokušao, ali nije uspio da ih uznemiri.

Na kraju se otvorila kontru u 89. minutu, koju je Kilijan Embape pretvorio u pogodak i kraj svih nada Barselone.

Pari Sen Žermen je u polufinalu, a za finale će se boriti protiv Borusije iz Dortmunda, koja je takođe preokrenula protiv Atletika iz Madrida.