Iran utišao 10 hiljada navijača u Gdanjsku

Iran je napravio iznenađenje na startu ovog vikenda odbojkaške Lige Nacija, pošto je u Gdanjsku savladao favorizovanu Poljsku sa 3:2.

Poljska, koju sa klupe predvodi bivši selektor Srbije i igračka legenda ove zemlje, Nikola Grbić, odlično je otvorila meč. Povela sa 1:0 u setovima, da bi drugi ispustila u finišu.

Gost je bio u konstantnom deficitu tokom trećeg seta, Poljska je vodila i sa +6, ali je serijom 6:0 Iran došao do egala, a zatim i do psihološkog momenta da povede sa 2:1 u setovima.

Taman kada je djelovalo da će meč biti riješen pri rezultatu 23:22 za Iran, Poljska je vezala poene sa servisa i iz bloka (ukupno 10 poena iz bloka) i otišlo se u taj brek.

Međutim u petom setu, taj breku je “počistio” domaćina i sa 15:5 došao do velike pobjede.