SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU: Rumunija bez Neagu pregazila Srbiju!

Rukometašice Srbije poražene su od Rumunije u drugoj utakmici grupne faze Svjetskog prvenstva rezultatom 37:18.

Rumunija je odlično otvorila meč. Odbrana je funkcionisala na vrhunskom nivou, pa je to rezultiralo da odmah stignu do pet golova prednosti.

Za razliku od meča sa Danskom, Srbija je napravila dosta tehničkih grešaka, a sve su kažnjene golovima iz tranzicije, pa je Rumunija vodila sa 10:5.

Pokušavala je Srbija makar da izjednači, ali je najbolje što su mogle bilo tri gola razlike u prvom poluvremenu, koje se na kraju završilo 19:13.

Nije bilo velike razlike ni u drugom poluvremenu, Rumunija je do kraja samo povećavala razliku pa je na kraju slavila.

Najefikasnije u sastavu Srbije bile su Jovović sa pet, Agbaba i Janjušević sa po četiri gola.

U ekipi Rumunije najefikasnije su bile Bukeski sa osam, Serifecianu sa sedam, odnosno Pintea i Laslo sa po četiri gola.

U posljednjem kolu prve faze Svjetskog prvenstva, Srbija igra protiv Čilea, a Danska protiv Rumunije.