Atletiko Madrid slavio protiv Elčea

Atletiko Madrid je u gostima savladao Elče u 34. kolu La Lige i to rezultatom 1:0.

Gol je postigao u 23. minutu utakmice, nakon što je pogodak Luisa Suareza u 16. minutu poništen zbog ofsajda.

Karasko je sjajno prošao po boku, vratio loptu do Ljorentea, a on rutinski savladao golmana domaćih.

Dominirao je Atletko od prvog minuta, domaćin se zaista nije mnogo pitao u ovom meču, ali je i porpustio priliku da dođe barem do boda.

U drugom poluvremenu je ritam malo opao, ali je uslijedila velika prilika nakon igranja rukom Ljorentea.

Sjajnu priliku za izjednačenje imali su fudbaleri Elčea uprvom minutu sudijske nadonade, kada su mogli da stignu do pogotka, ali Fidel nije bio dovoljno precizan, pa je tako poklonio veoma važne bodove.

Atletiko je ovim trijumfom ostao lider na tabeli sa 76 bodova, pet više od Reala i Barselone koji imaju i meč manje.

Nešto ranije, Eibar je slavio protiv Alavesa rezultatom 3:0, a het-trik je postigao Kike, koji je danas zablistao.

U narednom kolu španskog šampionata, Elče gostuje Sosijedadu, Atletiko Madrid će na megdan Barseloni, Eibar gostuje Hetafeu, a Alaves dočekuje Levante.