Čelsi slavio nad Barnlijem

Utakmica Čelsi – Barnli otvorila je današnji program 21. kola lige. Slavio je domaćin sa 2:0, golovima kapitena Sezara Aspilikuete i Markusa Alonsa.

Ovo je inače bila druga utakmica, novog šefa Tomasa Tuhela (posle odlaska Frenka Lamparda) i prva pobjeda. Protiv Vulverhemptona nije bilo golova.

Čelsi je posle dvije utakmice bez pobjede upisao trijumf u Premijer ligi, i sada na sedmoj poziciji ima 33 boda iz 21 utakmice. Na drugoj strani, Barnli je posle dva vezana trijumfa poražen i ostao je na 15. mjestu.

Posle nekoliko prilika u prvom poluvremenu, Matea Kovačića i Tima Vernera golman gostiju Nik Poup je odolijevao, sve do 40. minuta. Tada se u strijelce upisao Sezar Aspilikueta, što je prvi gol za novog menadžera Tomasa Tuhela.

Domaćin je izveo aut na svojoj polovini, lopta se munjevito brzo našla na polovini gostiju, Kalum Hadson-Odoi je ušao u kazneni prostor, desno od njega je bio kapiten “plavaca” sa “Stamford Bridža” koji je iskosa zakucao loptu pod prečku Poupa.

U nastavku, u 51. minutu, ponovo je Hadson-Odoi pronašao saigrača, ovog puta Vernera, ali je pokušaj glavom osujetio Poup. Samo pet minuta kasnije Hadson Odoi je pogodio okvir gola, a u 71. minutu je ustupio mjesto Risu Džejmsu. Tako da nije uspio da golom kruniše odličnu partiju u meču sa Barnlijem.

U 84. minutu u strijelce se upisao još jedan Španac, Alonso. Asistenciju je upisao Kristijan Pulišić koji je ušao u 46. minutu. Volej Alonsa je bio neodbranjiv. Posle centaršuta sa lijeve strane, prvo je primio loptu na grudi, pa na koljeno, a onda je ljevicom poslao pod prečku.

U sledećem kolu očekuje nas jedan od derbija Londona, Totenhem – Čelsi, kao i duel Barnli – Mančester siti.